Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-10-2024

Zawody w biegach sztafetowych są stałym, lokalnym wydarzeniem sportowym. Tegoroczny finał powiatowy „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii „Igrzysk Dzieci” (kl. 4-6) oraz „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” (kl. 7-8) odbył się 1 października br. „Areną biegowej rywalizacji” stały się – tym razem – Bożkowice, gdzie uczniowie SP1 zaprezentowali swoje umiejętności biegowe, startując u boku 6 innych placówek powiatu lubańskiego. Warto też wspomnieć, że każda sztafeta składała się z sześciu zawodników, a uczestnicy mieli do pokonania następujące dystanse: 500 m (dziewczyny kl. 4-6), 650 m (chłopcy kl. 4-6 i dziewczyny kl. 7-8) oraz 1000 m (chłopcy kl. 7-8). Ostatecznie nasza szkoła w kategorii dziewcząt (kl. 4-6) zdobyła IV miejsce, natomiast chłopcy (kl. 4-6) zajęli zaszczytne I miejsce i wywalczyli tytuł mistrzów powiatu. Z kolei wśród klas starszych (7-8) w kategorii chłopców lubańska Jedynka zdobyła II miejsce, zaś w kategorii (kl. 7-8) dziewczęta wywalczyły V miejsce!

Przy okazji nasi dzielni „młodzicy” awansowali do finałów wojewódzkich, które odbędą się już 10 października. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Skład dziewcząt kl. 4-6: Anna Kładoczna, Aleksandra Rosa, Karolina Szatkowska, Kinga Sawicka, Mariia Kovalova, Oliwia Szczepaniak, Julia Mazur.
Skład chłopców kl. 4-6: Jan Jackiewicz, Jeremi Paluch, Mateusz Balicki, Mateusz Krężel, Kacper Sazoński, Maksymilian Świderski.
Skład dziewcząt kl. 7-8: Julia Janicka, Hanna Pasiak, Magdalena Szeremeta, Maja Sałandyk, Karolina Markudis, Nadia Sudoł, Michalina Nowicka.
Skład chłopców kl. 7-8: Wiktor Brzozowski, Hubert Kadej, Kacper Świderski, Krystian Starczewski, Paweł Maciąg, Rostyslav Diedov, Paweł Kiełdanowicz.

Opiekunami drużyn byli panowie: Marcin Ludward i Dariusz Wajcfelt – nauczyciele wychowania fizycznego.