Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-09-2024

Nadchodzi sezon chorobowy, a z tym spadek nastroju. Postanowiliśmy zatem zaprosić 4 października o 17:00 do Galerii nad Schodami specjalistkę od fitoterapii - mgr inż. Joanna Arciszewska-Olejniczak na warsztaty zielarskie – fitoterapię zaburzeń nastroju.

Czym jest fitoterapia? Pani Joanna tłumaczy:

„Dziedzina, której się w pełni poświęciliśmy, należy do najstarszych dziedzin medycyny naturalnej. Pełnymi garściami czerpie z bogactw przyrody, przede wszystkim z właściwości roślin leczniczych. Warto podkreślić, że w swojej pierwotnej formie ziołolecznictwo istnieje praktycznie tak długo jak ludzka cywilizacja. Zielarz samouk od zawsze obserwował naturę, w tym zwierzęta spożywające zioła, które nie wchodziły do ich standardowej diety. Poznawał w ten sposób potencjał flory. Uczył się, które rośliny mogą być dobre (w rozumieniu przydatne w leczeniu infekcji etc.), a których lepiej unikać dla własnego bezpieczeństwa.”

Pasją Pani Joanny są zarówno ziołolecznictwo, jak i sam proces wytwarzania preparatów. Bierze w nim udział od podstaw: część roślin sadzi sama i obserwuje je w procesie wzrastania, część zbiera na najczystszych obszarach Polski, starannie je selekcjonując. Później poddaje je procesom obróbki, tak by trafiły do jej pacjentów w formie autorskich mieszanek, nalewek, maści, globulek i innych. Tą miłością do roślin dzieli się z uczestnikami warsztatów zielarskich przekazując im cenną wiedzę i umiejętności samodzielnego wytwarzania skutecznych preparatów fitoterapeutycznych.

Joanna Arciszewska-Olejniczak jest zielarką, dietetyczką, psychodietetyczką, naturoterapeutką, biotechnologiem i mikrobiologiem żywności. Empatycznie i z uważnością podchodzi do pacjentów, indywidulanie dobierając metody diagnostyki i leczenia. Wielkie pokłady optymizmu i kreatywność poparta wiedzą i wieloletnim doświadczeniem sprawiają, że często z sukcesem pracuje z osobami, wobec których medycyna konwencjonalna okazuje się być nieskuteczna. Specjalizuje się w leczeniu chorób metabolicznych autoimmunologicznych i zaburzeń układu pokarmowego.

Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie z całą masą potrzebnej wiedzy!

Zapisy pod numerem telefonu: 75 722 24 69.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...