Październik miesiącem oszczędzania
„Październik miesiącem oszczędzania” – to hasło towarzyszy od dziesięciu lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu, gdzie działa SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem Banku PKO BP.
„Październik miesiącem oszczędzania” – to hasło towarzyszy od dziesięciu lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu, gdzie działa SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem Banku PKO BP.
W październiku uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w pierwszych etapowych eliminacjach zDolnego Ślązaka 2020/2021. Te konkursy przedmiotowe na trwale wpisały się w kalendarz edukacyjny nie tylko Dolnego Śląska, ale również naszej szkoły.
Podczas ostatniego tygodnia odbyliśmy szereg spacerów krajobrazowych do okolicznego parku. Podziwialiśmy ogromne, długowieczne dęby, zachwycaliśmy się strzelistymi jesionami, fotografowaliśmy niezwykle efektowne, kwitnące kasztanowce, rozpoznawaliśmy strukturę liści klonu.
Dzień Krajobrazu w naszej szkole z każdym rokiem zyskuje na popularności, a tegoroczna akcja poświęcona niezliczonym korzyściom, jakie dają nam drzewa, trwała od 8 do 23 października. W tym roku wszystkie wydarzenia towarzyszące obchodom koncentrowały się wokół zagadnienia drzewa.
We wrześniu 2020 r. w naszej szkole utworzona została klasa pierwsza - sportowa o profilu pływackim. To jedyna taka klasa w naszym mieście. Liczy ona 23 uczniów. Dzieci uczestniczą w lekcjach na basenie z podziałem na dwie grupy.
W czwartek – 22.10.br., rozpoczęły się w naszej ,,dwójeczce” zmagania uczniów klas V – VII, o uzyskanie swojego ,,małego prawa jazdy”, czyli karty rowerowej.
Mimo pandemii koronawirusa 1 września nasza placówka ruszyła pełną parą. Uczymy się stacjonarnie, jednak w reżimie sanitarnym. Wszystkich obowiązują zasady bezpieczeństwa, które określiła Dyrektor Szkoły – pani Beata Myśliwiec, na podstawie wytycznych MEN i Inspektora Sanitarnego.
Podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego pokazujemy uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w tego typu wyborach to świetna lekcja demokracji, a samo wydarzenie traktujemy jako święto szkolnej społeczności.
Program organizuje go od kilku lat firma Kupiec we współpracy z PWN, PZWL oraz ekspertami z dziedziny dietetyki i żywienia. Jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, rodzin i społeczności szkolnych.
Dnia 24 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. W tym roku uczniowie zajęć świetlicowych przystąpili do akcji „Migamy grzeczne słówka. Dziękuję, przepraszam i proszę”, której inicjatorem jest Pani Jowita Łechtańska z portalu MiguMig - zabawy z językiem migowym.